Aktualności

Kolejka nr 11

• autor: burza2010, 2020-11-19 18:22

Przegrana w ostatnim meczu...

BURZA kończy rundę jesienną porażką. Pomocą dla gospodarzy okazali się sędziowie wiatr oraz słaba postawa Gliwińskiego.
W dniu dzisiejszym odbyła się 11 kolejka a zarazem ostatnia w tym roku w wałbrzyskiej B-klasie gr.4. Nasz zespół udał się na mecz w 17 osobowym składzie do Braszowic. W wyjściowej 11 mecz zaczęli: W bramce Marcin Gliwiński, w obronie Grzegorz Niemczyk, Adrian Denysiewicz, Rafał Łanucha oraz Remek Bagiński, pomoc uzupełnili Krzysztof Prokop, Martin Osiecki, Damian Kazek oraz Jakub Niemiro, w ataku zagrali Łukasz Marusiak oraz Kacper Plewniak. W mecz weszliśmy bardzo dobrze, ale nie potrafiliśmy wykorzystać swoich sytuacji poprzez indywidualności niektórych osób. Niestety to co my nie wykorzystaliśmy w 8 minucie wykorzystali zawodnicy Czarnych. Z boku boiska Piotr Tracz wykonał dośrodkowanie, które z pomocą wiatru zamieniło się w centrostrzał, który wylądował w bramce Gliwińskiego. Trzeba przyznać że nasz bramkarz mógł się tutaj lepiej zachować a tak podczas interwencji wbił piłkę do bramki. W 10 minucie niestety przegrywamy już 2-0. Po długim wykopie piłka mija naszych obrońców i w sytuacji sam na sam nie pomylił się Zbigniew Gancarczyk. Cień nadzieję dał w 27 minucie Jakub Niemiro. Przegrywamy już 2-1. W 35 minucie Łukasza Marusiaka zmienia Kamil Górzyński. Niestety tuż przed przerwą na 3-1 na listę strzelców wpisuję się po raz drugi Piotr Tracz. Tym razem drugi raz w tym meczu zawinia Marcin. Piłka bita z rzutu wolnego dostaje kozła przed nim i wpada do bramki. Przyznać trzeba że wynik 3-1 do przerwy dla gospodarzy był bardzo niesprawiedliwy poprzez postawę sędziego, który nie odgwizdał naszej drużynie 2 rzutów karnych. Najpierw za faul na Plewniaku a później za zagranie ręką. Trzeba też wspomnieć o kilku lub nawet kilkunastu sytuacjach, które kończyły się niepowodzeniem. Podczas przerwy padło dużo mocnych słów i trener po raz kolejny sięga po zawodników z ławki.w 46 minucie beznadziejnie spisującego się w tym spotkaniu zmienia Paweł Mroczkowski a w miejsce Rafała Łanuchy na placu gry pojawia się Oskar Maćkowiak. W 50 minucie Damiana Kazka zmienia Patryk Osiecki. W 55 minucie nadzieję na chociażby jeden punkt przywraca Krzysztof Prokop, który zdobywa bramkę po dośrodkowaniu Grzegorza Niemczyka z rzutu rożnego. Wynik 3-2. W 60 minucie ma boisko wchodzi Adam Olczyk w miejsce Kacpra Plewniaka. Kilka minut później mogło być 3-3. Poraz kolejny z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzegorz Niemczyk lecz tym razem piłka uderzyła w poprzeczkę i odbiła się na stojącego na linii bramkowej Remka Bagińskiego, lecz tym razem nie wpadła do bramki. Kilka minut później sędzia tego meczu po raz 3 nie wskazał na wapno gdzie ewidentnie było widać zagranie ręką. Gospodarze w końcówce mieli również dwie dogodne sytuację na podwyższenie wyniku, lecz w obu górą okazał się Paweł Mroczkowski. Najpierw obronił strzał a dobitka wylądowała nad bramką, a następnie w sytuacji sam na sam lepiej spisał się Paweł czekając do końca i broniąc strzał zawodnika Czarnych. Na koniec meczu puściły wszystkim nerwy na ławce rezerwowych i żółtymi
kartkami zostali ukarani Trener Kierownik oraz Łukasz Marusiak, który po chwili za dyskusję dostał drugą żółtą co w konsekwencji dało czerwoną. Mecz kończymy niestety porażką 3-2. Widzimy się wiosną gdzie rundę wiosenną zaczniemy z Zrzeszonymi Niwa na boisku w Niwie
Dziękujemy serdecznie kibicom za doping przez całą rundę jesienną.